• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

Lietuvos sveikata Nr.45 - pokalbis su slaugytoja: „Mes gėdijamės savo algos“

Penktadienis, 2023 Lapkritis 10

Vulkanas sveikatos sistemoje – taip galima pavadinti slaugytojų darbo užkulisius. Darbo kodekso pažeidimai, nuovargis, nuolatiniai vadavimai, vis didėjantis darbuotojų trūkumas.

Turbūt skaudžiausias naujosios Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties pralaimėjimas – kad pritrūko valios žymiau padidinti atlygį slaugytojoms. Dešimties procentų augimas kartu su visais kitais medikais nėra adekvatus esamai situacijai. Apie tai kalba Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Kiršienė. Visas str. 11 psl. čia: Dar derybų metu ji teigė, kad vienas tikslų – didinti slaugytojų algas didesniu procentu. Tačiau į tai neatsižvelgta. „Mano nuomone, tai nėra teisinga, kadangi daugėja slaugytojų funkcijų, bet pinigais neparemiama. Žinoma, krūviai nustatyti, bet jų nėra laikomasi dėl darbuotojų trūkumo, – sakė R. Kiršienė.  Jei slaugytojai priklauso prižiūrėti du pacientus, bet reanimacijoje guli trys, juos visus ir prižiūrės, pasirūpins, tikrai  vieno nepaliks. Kitais metais tarsimės dėl naujos šakos sutarties, tikimės geresnių rezultatų.

Tikimės, kad įstaigos pačios atsižvelgs. Profesinės sąjungos vadovė pripažįsta, kad slaugytojomis kiek lengviau manipuliuoti nei, pvz., gydytojais. Dauguma slaugytojų yra vyresnio amžiaus moterys. Dažnai jos sėslesnės, mažiau mobilios.

Direktorius matydamas, kad darbuotojos turi šeimas – vaikų, tėvų, kuriais reikia rūpintis, namus, – supranta, jog jos nelabai kur išvažinės ir gali leisti sau mokėti mažesnę algą. – sakė R. Kiršienė. O gydytojai, ypač jaunimas, daug judresni, keičia darbovietes, jei kas nors nepatinka. „Slaugytojų balsas visuomenėje tikri yra mažiau girdimas“, – patvirtino profsąjungos pirmininkė R. Kiršienė.. Turbūt skaudžiausias naujosios Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties pralaimėjimas – kad pritrūko valios žymiau padidinti atlygį slaugytojoms. Dešimties procentų augimas kartu su visais kitais medikais nėra adekvatus esamai situacijai.

0
0
0
s2smodern
Į viršų