• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

Veiklą pradėjo naujoji nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos tarnyba

Trečiadienis, 2023 Liepa 05

Liepos 1 d. oficialiai darbą pradėjo naujoji nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Per nepilnus dvejus metus įgyvendinus greitosios pagalbos pertvarką, atskirai veikusios 48 GMP stotys sujungtos į vieną tarnybą su būstine Kaune. Sukūrus naują organizaciją gyventojams pagalba bus teikiama vadovaujantis vienodais standartais, greitosios pagalbos darbuotojams bus gerinamos darbo sąlygos.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėdama apie naujosios tarnybos įkūrimą nurodo, kad iki šiol greitosios medicinos pagalbos teikimas vyko decentralizuotai – tai lėmė didelius skirtumus tiek techninės bazės, tiek darbo sąlygų, tiek krūvių lygmeniu.

„Visus šiuos klausimus galėjo išspręsti tik vieninga greitosios medicinos pagalbos organizacija, kurią po beveik dviejų metų paruošiamųjų darbų turime. Šiandien ši nauja Tarnyba pradeda veikti, jai iškelti ambicingi tikslai ir uždaviniai, kurių pagrindinis – būti tokia, kokia pasitikėtų Lietuvos gyventojai. Sveikinu Tarnybos darbuotojus su nauju startu, linkiu sėkmės įgyvendinti keliamus tikslus ir uždavinius bei  auginant dar didesnį autoritetą, nei GMP turi šiandien“, – I. Šimonytė.

Naujosios tarnybos administracija veikia Kaune, ji turi keturis regioninius padalinius: Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose, kurie koordinuos greitosios medicinos pagalbos stočių veiklą visoje šalyje. Tarnyba vienija beveik tris tūkstančius darbuotojų – gydytojų, paramedikų, vairuotojų, kitų specialistų – ir yra viena iš didesnių darbdavių šalyje.

„Teikiant greitosios medicinos pagalbos paslaugas buvome bene paskutiniai Europos Sąjungoje, kurie neturėjo vieningos tarnybos. Dabar situacija keičiasi ir nelieka pilkųjų zonų, kur gyventojai nesulaukdavo pagalbos arba jos sulaukdavo ne laiku. Padėtas pagrindas moderniai, europietiškai greitosios nacionalinės tarnybai, kur visi jaustųsi saugiai – ir darbuotojai, ir pacientai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Sveikinant greitosios medicinos pagalbos darbuotojų bendruomenę su įsimintinu įvykiu ir naujosios tarnybos startu sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys kartu su ministrės pirmininkės patarėja sveikatos, socialinės politikos ir neįgaliųjų klausimais Živile Gudlevičiene ir naujosios tarnybos vadovu Nerijumi Mikelioniu įžiebė menininkės Agnės Kišonaitės meninę instaliaciją „Šansas“. 

Instaliacija simbolizuoja pacientų dėkingumą greitosios medicinos pagalbos darbuotojams už kasdienines pastangas ir rūpestį gelbėjant gyvybes. Taip pat renginio metu pagerbti Kauno GMP medikai, kurie greitosios medicinos pagalbos žaidynėse Rallye Rejviz 2023 Čekijoje, tarptautinėje GMP gydytojų komandų kategorijoje užėmė I-ąją vietą. 

GMP tarnyba pagal savo veiklos mastą yra viena didžiausių sveikatos sistemos organizacijų. Vien pernai į GMP dispečerines gyventojai kreipėsi beveik milijoną kartų, išvykimų skaičius viršijo 714 tūkstančių, beveik 678 tūkstančiams buvo suteikta medicinos pagalba.

"Tarnybos sujungimas yra svarbus ir esamiems, ir būsimiems darbuotojams. Kiekvienas nori dirbti šiuolaikiškoje, patikimoje organizacijoje. Greitosios pagalbos darbuotojui – tai moderni technika gyvybėms gelbėti, nuolatinis žinių atnaujinimas, darbas su reikiamo dydžio komanda, ir žinoma, užtikrinamos orios ir saugios darbo sąlygos, aiški motyvacinė bei karjeros sistema. Sieksime būti patrauklūs ir būsimiems darbuotojams, kurių reikės ir dėl paslaugų plėtros, ir dėl natūralios esančių darbuotojų kaitos“, – sakė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovas N. Mikelionis.

Vieningai GMP tarnybai skirtos Europos Sąjungos investicijos siekia apie 50 mln. eurų. Jos bus panaudotos infrastruktūrai ir patalpoms atnaujinti, įskaitant naujus GMP automobilius su modernia įranga, skaitmenizavimui, GMP specialistų mokymams ir GMP vairuotojams perkvalifikuoti.

Nauja Greitosios medicinos pagalbos tarnyba veiks kaip atskiras juridinis vienetas prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

SAM informacija

0
0
0
s2smodern
Į viršų