Spausdinti

Dėl profesinės sąjungos atstovų Darbo taryboje

Pirmadienis, 2017 Gruodis 18

 

Atkreipiame dėmesį, kad jeigu įmonėje yra darbdavio lygiu veikianti profesinė sąjunga (kurios nariai sudaro mažiau nei 1/3 visų darbdavio darbuotojų ir kuri neįgijo darbo tarybos įgaliojimų), šios profesinės sąjungos nariai turi teisę kandidatuoti ir būti išrinkti į darbo tarybą.

Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 171 straipsnis reglamentuoja darbo tarybos rinkimų tvarką. Darbo taryba renkama remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose. Darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės turi teisę pasiūlyti ne mažiau kaip tris rinkimų teisę turinčius darbuotojus kandidatais į darbo tarybos narius, iš kurių išrinktu bus laikomas daugiausia darbuotojų balsų gavęs kandidatas.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, VDI specialistai teikia konsultaciją, kad iš darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės sąjungos pasiūlytų kandidatų laikomas išrinktu tas, kuris surinks daugiausia darbuotojų balsų. Taigi, vienas iš kandidatų, gavęs daugiausiai balsų (nors ir vieną), privalo būti išrenkamas į darbo tarybą.

Vis dėlto, kadangi darbo taryba yra renkama remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, VDI specialistų nuomone, darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės sąjungos pasiūlyti kandidatai turėtų būti renkami bendra tvarka kartu su kitais kandidatais, t. y. jeigu už profesinės sąjungos teiktus kandidatus darbuotojai nebalsuoja (pavyzdžiui, kandidatai balsų negauna) – darbo tarybos nariais laikomi išrinkti daugiausiai darbuotojų balsų gavę kandidatai.

VDI informacija

0
0
0
s2smodern
powered by social2s