Spausdinti

Pandemija tęsiasi: kokia valstybės parama šiemet dar galite pasinaudoti

Pirmadienis, 2020 Gruodis 07

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokia valstybės parama dar gali pasinaudoti darbuotojai, darbdaviai, dirbantys savarankiškai, šeimos, auginančios vaikus, senjorai ir nepasiturintys žmonės iki 2020 metų pabaigos. Dalis pagalbos priemonių, skirtų sumažinti COVID-19 pasekmes šalies gyventojams, galios ir kitais metais, tačiau dalies jų galiojimas jau artėja į pabaigą.

Aktualu darbdaviams ir darbuotojams

SUBSIDIJOS DARBUOTOJAMS ESANT PRASTOVOSE. Tęsiantis karantinui, darbdaviai darbuotojams gali skelbti prastovas, jeigu negali suteikti darbo. Prastovos metu darbuotojas nedirba, tačiau jam mokama ne mažiau nei minimali mėnesio alga, jeigu darbo sutartyje sutarta dėl visos darbo laiko normos. Tai reiškia, kad darbuotojas „į rankas“ gauna 447 eurus.

Darbdavys už prastovoje esantį darbuotoją gali gauti valstybės subsidiją:

Už darbuotoją, kurio amžius iki 60 metų:

Už 60 metų ar vyresnį darbuotoją:

Ši priemonė galios ir 2021 metais.


SUBSIDIJOS DARBUOTOJAMS JAU DIRBANT. Darbuotojams pradėjus dirbti po prastovų, taip pat įdarbinusiems Užimtumo tarnybos siunčiamus remiamus bedarbius arba darbdaviui, kuris patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių sąrašą, gali būti mokamos 6 mėnesių trukmės subsidijos, kurios skirtos atsitiesti po karantino, arba 4 mėnesių, jeigu darbuotojas įdarbinamas terminuotai ar pagal sezoninio darbo sutartį.

Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.
 
SUBSIDIJOS ĮDARBINUS NAUJĄ DARBUOTOJĄ. Darbdaviui, įdarbinusiam Užimtumo tarnybos siunčiamą darbuotoją, gali būti skirta valstybės subsidija:

Šios subsidijos yra nuolatinės užimtumo rėmimo priemonės.

SODROS ĮMOKŲ ATIDĖJIMAS. Įmonės karantino laikotarpiu galės atidėti įmokas „Sodrai“ be palūkanų ir delspinigių. Šias įmokas atidėti galės tos įmonės, kurių ūkinė veikla Vyriausybės sprendimu apribojama, įmonė taip pat turi būti įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų sąrašą.

COVID-19 poveikį patyręs verslas įmokų galės nemokėti už karantino laikotarpį, o padengti susidariusią skolą be palūkanų bus galima per ne ilgesnį nei 5 metų laikotarpį.

Ši priemonė galios ir 2021 metais.

                                           

 Aktualu dirbantiems savarankiškai

IŠMOKA DIRBANTIEMS SAVARANKIŠKAI. Savarankiškai dirbantys asmenys, šiemet pasikreipę dėl fiksuoto dydžio išmokos, iki kitų metų pradžios ją gaus, jeigu atitinka tris sąlygas: jų veikla yra registruota bent 3 mėn. iki karantino paskelbimo, gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 607 eurų „ant popieriaus“, o jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

Nuo kitų metų pradžios savarankiškai dirbantys asmenys pretenduoti į 257 eurų dydžio išmoką už pilną mėnesį galės, jeigu atitiks šias sąlygas:

Ekstremaliajai situacijai ar karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai dar bus mokama vieną mėnesį, o vėliau jos mokėjimas nutraukiamas.


SVARBU! Iki metų pabaigos išmoką gaunančiam savarankiškai dirbančiam asmeniui jos mokėjimas bus tęsiamas ir kitais metais, jeigu jo ūkinė veikla bus apribojama ir jis pateks į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą.

Ši priemonė galios ir 2021 metais.
 
IŠMOKOS SMULKIESIEMS ŪKININKAMS. Smulkieji ūkininkai, kurių ūkis iki 4 EDV, dar gali kreiptis 200 eurų dydžio vienkartinės arba periodinės išmokos 200 Eur per mėnesį už karantino laikotarpį. Prašymai savivaldybėse priimami iki gruodžio 11 d.

Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.

LR Socialinės ir darbo ministerijos informacija

0
0
0
s2smodern
powered by social2s