Spausdinti

LPSK viešojo sektoriaus strategija kelia abejonių

Penktadienis, 2019 Kovas 15

DSC_1422

Šiandien, kovo 15 d., 10.30 val., numatytas Vyriausybės komisijos, rengiančios strategiją dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimo didinimo iki 2025 metų, posėdis.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) toliau laikosi pozicijos, jog svarstys, ar pritarti strategijai, tik užbaigus derybas dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties, kurios objektas yra viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimas 2020 m.

Šis pasiūlymas buvo pateiktas praeitame komisijos posėdyje, tačiau Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis teigė nematantis galimybių atidėti strategijos derinimą. LPSK vakar pakartojo šį siūlymą oficialiu raštu premjerui Sauliui Skverneliui.

„LPSK nuomone, Strategijos nuostatos apribos derybų galimybes ir užkirs kelią suderėti geresnes sąlygas, nei numato Strategija. LPSK mano, kad dėl Strategijos ir Nacionalinės kolektyvinės sutarties, kaip dviejų glaudžiai finansiškai susijusių dokumentų, gali būti sutariama tik tuo pačiu metu, taip užtikrinant, kad šie dokumentai neribotų vienas kito nuostatų“, – teigiama LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytame rašte.

Rašte taip pat išsakomos abejonės dėl strategijos apimamo termino – iki 2025 metų. „LPSK kelia pagrįstą abejonę dėl Strategijos teisinės reikšmės ir sutartų priemonių tęstinumo po 2020 m. Seimo rinkimų“, – nurodoma rašte S. Skverneliui.

Strategijos projekte Vyriausybė yra numačiusi, kad iki ekonominės krizės buvęs bazinis dydis (183 eurai) bus atstatytas per 2 metus, t.y. iki 2021 m. LPSK siūlo numatyti, kad bazinis dydis būtų atstatytas 2020 metais.

Be to, LPSK siūlė ir toliau laikosi nuomonės, kad strategijoje neturi būti kalbama apie struktūrines reformas ir veiklų optimizavimą, kas dažniausiai slepia etatų mažinimą. „Per pastaruosius metus ir taip jau buvo atleista nemažai darbuotojų, dabar susiduriama su kita problema – neberandama žmonių, kurie dirbtų viešajame sektoriuje“, – komentuoja I. Ruginienė.

Anot jos, strategijoje pasigendama nuorodų į tai, kad ji orientuota į mažiausiai uždirbančias darbuotojų grupes. „Abstraktūs procentai, pvz., 15 proc. darbo užmokesčio kėlimas kultūros sektoriuje, – nieko nepasako, nes neaišku, kam – scenos darbininkams, bibliotekininkams ar įstaigų vadovams tie atlyginimai kils“.

 LPSK informacija

0
0
0
s2smodern
powered by social2s